Koltuk Masajı Kursu

Koltuk Masajı Kursu | İGU

Bu tarz masaj tekniği özel tasarımla ergonomik olarak hazırlanmış oturan kişinin tamamen rahat edebileceği aynı zamanda kıyafeti ile hızlı bir şekilde herhangi biryerde  ofiste veya açık alanda rahatlıkla uygulayabileceği katlanabilir portatif elde taşınabilir koltuk da yapılan masaj uygulamasıdır.

Koltuk masajının masa masajından ne kadar farklı olduğunu ve bazı faydalarını öğrenin.

Koltuk Masajı Nedir?
Koltuk masajı, müşteri tamamen giyinikken ve dik otururken yapılan bir masaj terapisi şeklidir. Masa masajından birkaç önemli şekilde farklıdır.  

Masa Masajı Vs. Sandalye Masajı
Masa masajı, daha önce hiç masaj yaptırmamış olsalar bile çoğu insanın aşina olduğu bir yöntemdir. Bu durumda, müşteri bir çarşafla mütevazı bir şekilde örtülmüş bir masaj masasına uzanır. Masaj terapisti tetik noktaları, gerginliği ve sıkı kasları çalıştırmak için losyon veya yağ kullanır.

Ancak sandalye masajında müşteri tamamen giyiniktir ve özel bir sandalyede oturur. Masaj koltuğu, müşterinin kolları ve bacakları desteklenerek hafifçe öne doğru uzanması için tasarlanmıştır. Bir yüz beşiği müşterinin başını destekler. Masaj terapisti, müşterinin kıyafetleri aracılığıyla kasları ve düğümleri çalıştırır ve bu nedenle losyon veya yağ kullanılmaz. Terapist ara sıra da olsa boyun veya ön kollar/eller üzerinde biraz losyon kullanabilir.

İlgili: Kurumsal Koltuk Masajı

Neden Koltuk Masajı Yapılır?
Koltuk masajı, müşterilere masaj yapmanın çok daha taşınabilir bir yoludur. Bu nedenle sandalye masajı etkinliklerde, ticari fuarlarda, kongrelerde, konferanslarda ve diğer büyük etkinliklerde popülerdir. Ayrıca işverenler için iş yerinde masaj sağlamanın kolay bir yoludur.

Koltuk masajı müşterilerin soyunmasını gerektirmediğinden, her masaj seansı arasında çok daha hızlı bir geri dönüş süresi vardır ve kısa bir süre içinde birkaç seansa izin verir.  

Koltuk Masajının Faydaları
Masa masajı gibi sandalye masajı da sayısız fayda sağlar. 15 dakikalık bir sandalye masajı seansından sonra, müşteriler bu tür sonuçları görmeyi bekleyebilirler:

  • Azaltılmış kas gerginliği ve düğümleri
  •  Daha derin nefes alma
  •  Baş ağrısı giderme
  •  Stres azaltma

 
Artan odaklanma sorunu yaşayan ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlar

Bu gibi sonuçlar ve taşınabilirliği nedeniyle sandalye masajı, üretkenliği veya morali artırmak isteyen işverenler için popüler bir seçenektir.

Koltuk masajı denilince AVM'ler de bulunan otomatik jeton ile çalışan koltuklarla karıştırılmaması gerekiyor çünkü bu uygulama tamamen manuel olarak elle yapılan masaj manüplasyonlarından oluşmaktadır.Bu tarz masaj uygulaması aslında basit algılanmaması gerektiğini birçok masaj manevralarının karışık olarak uygulanmasından oluştuğunu ve oturarak yapıldığı için kişilerin anlık rahatlamalarını sağlandığı özel masaj terapisidir.

Bizde özel masaj eğitim kursumuz da koltuk ve diğer masaj tekniklerini, manuel uygulamaları aynı zamanda kişilere özel problemlerine yardımcı olabilecek tüm hareketleri uygulamalı birebir olarak öğretiyoruz.

Sorumluluk Reddi: Bu web sitesindeki hizmete/web sitesine/bloga/e-posta serisine katılarak/okuyarak, bunun kişisel bir web sitesi/blog olduğunu ve bilgilendirme amaçlı olduğunu ve ruh sağlığı tavsiyesi olarak görülmemesi gerektiğini kabul etmiş olursunuz. Bu web sitesindeki/blogdaki bilgilere güvenmeden önce lisanslı bir uzmana danışmalısınız. Bu web sitesinde yazılan hiçbir şey terapi tedavisi olarak görülmemeli ve terapi ya da diğer sağlık hizmetleri veya ruh sağlığı tavsiyelerinin yerini almamalıdır. Her zaman bir ruh sağlığı uzmanının veya doktorun tavsiyesine başvurun. Bu blogdaki içerik profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerine geçmez ve geçmemelidir.


Yaşar Topçu

Branşların da tecrübeli, başarılı hocalarımızı tebrik ediyorum. Sizler birer hazine siniz. Biz bu günlere sizin sayenizde geldik.

Nazan Çevik

Çok şey var söylemek istediğim kısa kesmeye çalışacağım. Klasik masaj eğitimi için geldim Selman hocamın eğitiminden sonra tai shiatsu eğitimi aldım. Bunların bana kazandırdığı deneyimler çok fazla. Bu işin şifa yönünü farkettim hatta şifacı gibi oldum nerdeyse ☺️ bu şekilde devam etti hocalarımı çok seviyorum. Onların sayesinde çok şey öğrendim, kendimi farkettim kendimi burada daha iyi tanıdım Teşekkür ederim sizi çok seviyorum.

Sevcan Ay

Kendimi muhteşem hissediyorum. Yapamayacağım sanıyordum. Öz güvenim cebindeymiş. Altın bileziğimi koluma taktım. Kendimi müthiş hissediyorum, kendimin farkına aldığım eğitimden sonra çalışmaya başlayınca hissettim. İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım.

Aynur Abilova

Selam ben Azerbaycan,dan geldim Bakü şehrinden Gül hocanın derslerine katılmaya geldim ve inanılmaz bir derece de sevdim onun kursunu. İlk önce insagram’dan çok araştırdım ve araştırmam sayesinde çok mükemmel bir etki yarattı ben de. Kursa kurstan önce Gül hanım’la telefonda görüştük sesinden konuşmasından çok etkilendim.Daha sonra geldim kursa. Kursta herşey çok mükemmeldi hem Güleryüz’üyle hem güzel öğretmesi hem güzel kalbiyle benim yüreğimi fethetti ve İnşallah tekrar İstanbul’a yeniden İstanbul’a gelmeyi düşünüyorum, İstanbul’a gelmeyi düşünüyorum aslında niyetim yoktu ama Gül hocanın derslerine katılmakta için gerçekten mükemmel bir insan bunu reklam olsun diye söylemiyorum hakikaten çok inanılmaz bir şekilde sevdim çok değerli benim için. Çok teşekkür ederim.

Mehtap Gül

Sizinle konuşmak ve tanışmaktan çok mutluyum Hocam. Allah sizden razı olsun nasıl güzel bir yüreğiniz var sizin gibi değerli hocalara her daim ihtiyaç var. Hayatta her şey tükeniyor para, iş, gençlik , güzellik bunları çok aşmış çok değerli bir eğitmen olduğunuz aşikar. Allah her daim yolunuzu açık etsin.

Handan YILDIRIM

Biz buraya sadece eğitim alıp gitmek üzere gelmiştik. Selman Hocanın tecrübesi hayatımıza dokundu. Günlük yaşantımızdaki streslerde ne yapmamız gerektiğini öğretti bize... Sizlere sonsuz teşekkür ederim. Kesinlikle bunu bir iş olarak yapacağım.

Sn. Güzel Hanım

Teşekkür ederim beni meslek sahibi yaptınız. Zor zamanımda elimden tuttunuz Yardımcı oldunuz şunu anladım ki insan hayatta istediği herşeyi yapabiliyormuş. Güvenim yerine geldi meslek sahibi oldum. Eskiden hep düşünürdüm ne yaparım diye çaresizliklerim vardı. Artık kendi kararlarımı alıp uygulaya biliyorum hocam. Teşekkür ederim iyi ki varsınız 🙏

Kursiyerimiz

Kendimi muhteşem hissediyorum. Yapamayacağım sanıyordum. Öz güvenim cebindeymiş. Altın bileziğimi koluma taktım. Kendimi müthiş hissediyorum, kendimin farkına aldığım eğitimden sonra çalışmaya başlayınca hissettim. İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım.

Muharrem İmam

Buradaki serüvenimiz yaklaşık 10 ay önce başladı ilk etapta klasik masaj eğitimi almak için gelmiştim buraya. Fakat öğrendikçe işin şifa yönünü idrak ederek Selman hocamızdan tai masajını da aldık sonrasında shiatsu MASAJI da öğrendik hatta shiatsu masajının son dersini aldık. Bir yandan çok sevinçliyim eğitimlerimizi tamamladığımız için bir yandan da biraz hüzünlüyüz çünkü çok alışmıştık buraya gelmeye ama her daim sizin (Gül Sancar ) ve Selman hocamızın desteklerini arkamızda hissetmek ve görmek çok güzel bu açıdan size Selman hocama çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

Birsen Kaya

Başta vermiş olduğu eğitimi, sevgisi, ilgisi, hoşgörüsü,anlayışı gözlerimizin içine bakarak hiç sıkılmadan yorulmadan bizimle her anlamda ilgilenip bizi aydınlatan dersimizi hakkıyla işleten canım hocam sizi çok ama çok seviyorum. Rabbim gönlünüze kalbinize ferahlık versin. Yolunuz açık olsun.

Nur Ercan

Sadece bir eğitmen değil, çok iyi bir arkadaş çok iyi bir sırdaş daha ne diyebilirim ki ; Mükemmel enerji inanılmaz yüksek tedavi edici yönünüz tamamlıyor 4/4 lüksünüz. Bence bir hocadan çok üstünsünüz. Sizi çok seviyorum.

Yasemin Yılmaz

Gül hocamın emeklerine sağlık hiç bu kadar iyi yürekli insanlarla karşılaşmamıştım her şeyin en iyisini hak ediyor. Bana çok destek oldu ömrüm boyunca hiç unutmayacağım her şey için çok teşekkür ediyorum. Eğitimlerim bitmedi devamı gelecek takipte kalın.