Drenaj Masaj Kursu

Drenaj Masaj Kursu | lenf, ödem | İGU

Lenf dolaşımı iç organlarımızın temizliğinden sorumlu, atık toplama sistemi olan lenf dolaşımımız doğru çalıştığında bağışıklığımız arttırırken hastalıklara karşı daha dirençli olmamızı da sağlar. Bildiğimiz kan dolaşımına paralel olarak çalışan kirli atık sistemidir. Lenf sıvısının deri altında toplanması lenf kanallarının görevidir,bu sıvı yoluna devam ettirilerek daha derinlerdeki kanallara dökülür bunlara koltuk altı ve kasıkları örnek olarak gösterebiliriz biriken bu sıvılar daha sonra idrar yoluyla bedenden atılır.

Lenf drenaj masajı özellikle ödemi azaltmadaki  en önemli uygulamadır. Uygulama ritmik, hafif ve cilt yüzeyine yapılan masaj türüdür lenf sıvısının akışını hızlandırır rahatlama sağlarken şişkinliğide en aza indirir. Lenf drenaj masajı vücudumuzu mikroplardan, kimyasal atıklardan, toksinlerden, bakterilerden ve sıvı fazlasından arındırarak direncimizi güçlendirir ki bu sayede fizyolojik olarak iyi olmamızın yanında ruhende rahatlama sağlar.

Lenf dolaşımına destek olmamız için hareketli yaşamı bırakmamız gerekir,egzersizleri fazla zorlanmadan yaparak lenf sıvısının birikmesini azaltabiliriz ara verdikten sonra yoğun egzersizler doğru değildir.

Sıkı kıyafetler,sıkı iç çamaşırları çorap, kemer, sık giyilen yüksek topuklular, uzun uçuşlar, kilo alımları ödem artışına neden olan faktörlerdir.

 • Hormonal dengesizlikler
 • Ameliyat öncesi ve sonrasında
 • ödem kaynaklı göğüslerden 
 • Yara izleri (eski veya yeni)
 • kabızlık ve hazımsızlık
 • menopoz sıkıntıları 
 • Adet öncesi gerginlik 
 • Sinüzit,saman nezlesi,alerjik reaksiyonlar
 • Tekrarlanan enfeksiyonlarda
 • Romatizma  
 • Stres, gerginlik, yorgunluk anksiyete, uykusuzluk 

Nadia Fatideh

Kalıcı makyaj eğitimim başarıyla bitirdim ve bir sene boyunca bana hep yardım etti, sizinle taştığı için çok mutluyum. Şuan çalışıyorum onunla tanışalı tam 4 sene oldu hala bir sorunum sıkıntım yada sorum olduğunda hala benimle ilgileniyor. Desteği her zaman üzerinde🙏❤️🙏

Özge Rüzgar Aksoy

İstanbul Güzellik Uzmanlığı Kursu bana yeni başlangıçlar getirdi. Yepyeni bir mesleğe sahip oldum. Seneler sonra işimi aşkla yapıyorum diyenleri anlıyorum. Heyecan duyduğum ve zevk aldığım bu işi yapıp sonuçlarını görünce ayrıca mutluluk oluyorum. Çok güvendiğim ve gerçekten en iyi şartlarda eğitim veren profesyonel bir akademi de eğitimimi tamamladım. Istanbul Güzellik Uzmanlığı Kursuna ve Gül Sancar hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitimim bitse de bir ayağım hep orada ve her zaman sevgiyle kucaklıyorlar, desteklerini esirgemiyorlar ve beni onlarla tanıştıran Ayşe Sümeyye Gürnal hocama da sevgilerimi gönderiyorum.

Meral Dağ

Bu işi çok seviyorum. Masaj bana çok şey kattı burada özgüven eksikliğimi kırdım. Kendimi olan özgüvenim yerine geldi, şu an freelance çalışıyorum çok mutluyum.

Dilek Gencero

Gül Hocam adı gibi Gül taktık saçımıza da… o kadar güzel yüreğiniz var ki bunu yazacak kelime bulmakta çok zorlandım. Eğitim aldığım zaman içinde hiç yılmadan bıkmadan tekrar tekrar bazı şeyleri anlatmanız kadar güzelinden mi başlasam, birine kızdığım zaman affet hep affeden sen ol demenizden mi başlasam…o sıcacık insanı yumuşatan sevecenliğiniz den mi hep gülen yüzünüzden mi … bi o kadar da ciddi duruşunuzdan mı başlasam bilemedim ama o kadar güzel öğretiyorsunuz ki herşeyi çok ama çok teşekkür ederim benim hayatımda farklı bir ışık açtınız çok ama çok çok seviyorum sizi 🙏🙏🙏

Seda Sakacı Çelik

Harika bir eğitimdi 🌹 Gül 🌹 teşekkürler.

Muharrem İmam

Buradaki serüvenimiz yaklaşık 10 ay önce başladı ilk etapta klasik masaj eğitimi almak için gelmiştim buraya. Fakat öğrendikçe işin şifa yönünü idrak ederek Selman hocamızdan tai masajını da aldık sonrasında shiatsu MASAJI da öğrendik hatta shiatsu masajının son dersini aldık. Bir yandan çok sevinçliyim eğitimlerimizi tamamladığımız için bir yandan da biraz hüzünlüyüz çünkü çok alışmıştık buraya gelmeye ama her daim sizin (Gül Sancar ) ve Selman hocamızın desteklerini arkamızda hissetmek ve görmek çok güzel bu açıdan size Selman hocama çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

igu

igu

İGU PROTEZ TIRNAK WORK SHOP 2023

Handan YILDIRIM

Biz buraya sadece eğitim alıp gitmek üzere gelmiştik. Selman Hocanın tecrübesi hayatımıza dokundu. Günlük yaşantımızdaki streslerde ne yapmamız gerektiğini öğretti bize... Sizlere sonsuz teşekkür ederim. Kesinlikle bunu bir iş olarak yapacağım.

Yasemin Yılmaz

Gül hocamın emeklerine sağlık hiç bu kadar iyi yürekli insanlarla karşılaşmamıştım her şeyin en iyisini hak ediyor. Bana çok destek oldu ömrüm boyunca hiç unutmayacağım her şey için çok teşekkür ediyorum. Eğitimlerim bitmedi devamı gelecek takipte kalın.

Aynur Abilova

Selam ben Azerbaycan,dan geldim Bakü şehrinden Gül hocanın derslerine katılmaya geldim ve inanılmaz bir derece de sevdim onun kursunu. İlk önce insagram’dan çok araştırdım ve araştırmam sayesinde çok mükemmel bir etki yarattı ben de. Kursa kurstan önce Gül hanım’la telefonda görüştük sesinden konuşmasından çok etkilendim.Daha sonra geldim kursa. Kursta herşey çok mükemmeldi hem Güleryüz’üyle hem güzel öğretmesi hem güzel kalbiyle benim yüreğimi fethetti ve İnşallah tekrar İstanbul’a yeniden İstanbul’a gelmeyi düşünüyorum, İstanbul’a gelmeyi düşünüyorum aslında niyetim yoktu ama Gül hocanın derslerine katılmakta için gerçekten mükemmel bir insan bunu reklam olsun diye söylemiyorum hakikaten çok inanılmaz bir şekilde sevdim çok değerli benim için. Çok teşekkür ederim.

İGU PROTEZ TIRNAK WORK SHOP 2023

Kursiyerimiz

Kendimi muhteşem hissediyorum. Yapamayacağım sanıyordum. Öz güvenim cebindeymiş. Altın bileziğimi koluma taktım. Kendimi müthiş hissediyorum, kendimin farkına aldığım eğitimden sonra çalışmaya başlayınca hissettim. İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım.